Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np37443/domains/puistevill.ee/public_html/system/database/mysql.php on line 6
Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/np37443/domains/puistevill.ee/public_html/system/database/mysql.php:6) in /home/np37443/domains/puistevill.ee/public_html/system/library/session.php on line 11Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/np37443/domains/puistevill.ee/public_html/system/database/mysql.php:6) in /home/np37443/domains/puistevill.ee/public_html/system/library/session.php on line 11Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/np37443/domains/puistevill.ee/public_html/system/database/mysql.php:6) in /home/np37443/domains/puistevill.ee/public_html/index.php on line 179Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/np37443/domains/puistevill.ee/public_html/system/database/mysql.php:6) in /home/np37443/domains/puistevill.ee/public_html/system/library/currency.php on line 45 Tselluvillad

Tasuta konsultatsioon ja kohaletulek üle Eesti

Tselluvillad

ESITA TELLIMUS M3-HIND koos paigaldusega Ekowool
EKO ISO” kõrge kvaliteediga tooteid müüakse kaubamärgi EKOWOOL all. Oleme teinud jõupingutusi, et mi..
21.00€
ESITA TELLIMUS M3-HIND koos paigaldusega Termex
Termex tselluvill on kõrge kvaliteetne soojustus materjal elumajadele ja muudele hoonetele põrandal,..
23.70€
ESITA TELLIMUS M3-HIND koos paigaldusega Werro Wool
Tselluvilla omadused: Keskkonnasõbralik Niiskust reguleeriv ..
21.70€
 
Tselluvillad

Tselluvill on puitmaterjalil põhinev tselluloosist, paberist või puitkiust valmistatud isolatsioonimaterjal. Tselluvilla toormeks on purustatud makulatuur (enamasti puhas ajalehepaber), mis on segatud booriühenditega, et anda materjalile hea tulepüsivus ning näriliste ja hallitusseente vastane kaitse.

Tselluvill on hingav ja suure tihedusega soojustusmaterjal, mis ei vaja vahelael aluskilet ega tuuletõket. Märgpaigaldatav tselluvill jääb seintele püsima, freesitakse hiljem siledaks ja paigaldatakse kattematerjal. See on hea lahendus vanadele puitmajadele, mille seinad ei ole sirged ning mineraalvillaga täitmine on seetõttu keeruline. Tänu peenikesele kiule täidab tselluvill seintel kõik vahed ja praod.

 Tulekindla paberi otsingutel puitmajade tuleohutuse tagamiseks jõuti booriühendite juurde juba 1800. aastatel. Nüüdisaegse tselluvilla tootmises kasutatakse süttimisvastaste kemikaalidena boorimineraale (kiustamise protsessis lisatakse paberimassile tavaliselt 12% boorhapet ja 7% booraksit).

 Tselluvill ei klassifitseeru mittepõlevaks isolatsioonimaterjaliks, kuid see peab tulekoormustele paremini vastu kui mittepõlevad mineraalvillad. Tselluvilla niiskus (nii kiudude poolt seotud kristallvesi kui ka boori keemiline koostis) aeglustavad temperatuuri tõusu. Söestunud, kuid sulamata tselluvill, takistab pikalt tule levikut ehituskonstruktsioonides.

 Boori tähtsaks lisamõjuks on tõhus hallituse, mädandavate seente ja putukate tõrjevõime. Kui niiskus tõuseb puitkonstruktsioonidele ohtlikule tasemele (näiteks põrandaaluste halva tuulutuse või katusekatte lekke tagajärjel) takistab tselluvill hallituse, mädanemise ja kahjurputukatõukude ilmumist. Selles suhtes on tselluvill puitehitistes ideaalne isolatsioonimaterjal.

Tselluvilla eeliseks on seega tema närilisi peletav toime tselluvillas sisalduvate keemiliste ühendite tõttu, võime loovutada endasse imendunud niiskust ja hea soojapidavus äsja paigaldatuna. Tselluvilla probleemiks on aga vajumine (5 aasta jooksul 20%) ja sellega kaasnev soojapidavuse nõrgenemine. Suure niiskusekõikumisega objektide puhul võib vajumine olla veelgi suurem. Mineraalvill vajub sama aja jooksul ainult 5%. 

 

 

 

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/np37443/domains/puistevill.ee/public_html/system/database/mysql.php:6) in /home/np37443/domains/puistevill.ee/public_html/catalog/controller/module/kulercp.php on line 14

Telli kohe

Paigaldame ainult Tootja poolt ette nähtud pakendatud tooteid. Kindel kvaliteet alates 2005 aastast.

Küsi nõu meie spetsialistide käest.

HELISTA: +372 5061571

KIRJUTA: info@puistevill.ee

Puistevill