Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np37443/domains/puistevill.ee/public_html/system/database/mysql.php on line 6
Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/np37443/domains/puistevill.ee/public_html/system/database/mysql.php:6) in /home/np37443/domains/puistevill.ee/public_html/system/library/session.php on line 11Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/np37443/domains/puistevill.ee/public_html/system/database/mysql.php:6) in /home/np37443/domains/puistevill.ee/public_html/system/library/session.php on line 11Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/np37443/domains/puistevill.ee/public_html/system/database/mysql.php:6) in /home/np37443/domains/puistevill.ee/public_html/index.php on line 179Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/np37443/domains/puistevill.ee/public_html/system/database/mysql.php:6) in /home/np37443/domains/puistevill.ee/public_html/system/library/currency.php on line 45 Tulepidavus

Tasuta konsultatsioon ja kohaletulek üle Eesti

Tulepidavus

Mineraalvilla ülesanne on takistada tarindis eelkõige soojuse ülekandumist ja tagada hea isolatsioonivõime. Nende põhifunktsioonide kõrval tuleb jälgida, et materjal piiraks ka võimaliku kahjutule levikut. Parimad ja tuleohutumad soojusisolatsioonimaterjalid on mineraalvillad. Nende hulka kuuluvad nii klaas- kui ka kivivill, mille valmistamiseks kasutatakse eri toorainet.

Klaasvill valmib sulaklaasi juhtimise teel kiiresti pöörlevasse trumlisse, kust väljuvad peened klaasijoad. Gaasileegis kuumutades venitatakse klaasijoad veelgi pikemaks ning peenemaks, juuspeente klaaskiude koos hoidmiseks lisatakse sideainet.

Kivivilla toodetakse basaltkivimist, mis sulatatuna kukub kiiresti pöörlevatele ketastele ning sealt lenduvad pritsmed moodustavad kiud. Tootmisprotsessi iseärasusest tulenevalt on klaasvillakiud pikemad, peenemad ja elastsemad; kivivilla omad lühemad ning jämedamad. Mõlemaid hoiab koos sama sideaine.

Ehitusmaterjalid jagatakse ehituseeskirjade kohaselt põlevateks ja mittepõlevateks. Jagamine tuleohutuse euroklassidesse toimub selle põhjal, milline on nende mõju tulekahju puhkemisele, tule levikule ja suitsu tekkimisele. Euroklasside liigitus on A1-st kuni F-ni. Meie poolt kasutatavad villad kuuluvad A1 klassi. Katse- ja klassifikatsioonimeetoditena kasutatakse EN-standardeid.

Tulepüsivuseks on ehitise konstruktsiooni või selle osa võime säilitada ettenähtud aja jooksul ettenähtud kande- ja soojusisolatsioonivõimet ning terviklikkust.

Ehitise kandekonstruktsioonide ja tuletõkkesektsioone moodustavate konstruktsioonide tulepüsivus määratakse lähtuvalt konstruktsiooni kandevõimest (tähis R), tihedusest ehk terviklikkusest (tähis E) ja soojus(sooja-)isolatsiooni võimest (tähis I), kusjuures tulepüsivust väljendatakse minutites vastavalt 15, 30, 45, 60, 90, 120, 180 või 240 minutit.

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/np37443/domains/puistevill.ee/public_html/system/database/mysql.php:6) in /home/np37443/domains/puistevill.ee/public_html/catalog/controller/module/kulercp.php on line 14

Telli kohe

Paigaldame ainult Tootja poolt ette nähtud pakendatud tooteid. Kindel kvaliteet alates 2005 aastast.

Küsi nõu meie spetsialistide käest.

HELISTA: +372 5061571

KIRJUTA: info@puistevill.ee

Puistevill